Turistická navigácia - GPS

Turistická navigácia

Slovensko skutočne oplýva horami, ktoré sú takmer nekonečným zdrojom rôznych zážitkov. Nie sú to len Vysoké či Nízke Tatry. Stredné Slovensko je celé hornaté, a tak turisti majú skutočne veľký výber.

Krása Slovenska je aj v tom, že u nás sa dá stále stratiť. Mapa do prírody vždy bola takmer nevyhnutnosťou. Našťastie krajina bola vždy dobre zmapovaná a doslova pretkaná turistickými cestami a cestičkami. Kvalitné turistické mapy bolo a je možné dostať takmer v každom kníhkupectve.

Dnes však možno využívať aj digitálne mapy a to prostredníctvom gps navigácií. Ako turistické GPS je možné využívať aj bežné automobilové navigácie, rozhodne to však nemožno považovať za optimálne riešenie. Niektoré automobilové navigácie umožňujú prepnúť do režimu „chodec“, s takýmito navigáciami sa bez problémov zorientujete aj v náročnom teréne, problém je však v tom, že takéto navigácie si len sotva poradia s vlhkým a špinavým prostredím prírody. Preto je vždy lepšie siahnuť po špeciálnych navigáciách do prírody. Turistická navigácia je spratná, ľahká a odolná voči nepriaznivému počasiu. Turistické navigácia ponúka viacero výrobcov. Najlepšia turistická navigácia je sotva najlacnejšia.

turisticka navigacia etrex

Za najbežnejšie turistické navigácie môžeme považovať navigácie Garmin. Táto americká firma vyrába navigácie s označením eTrex. Tieto navigácie je možné zobrať do ruky, keďže veľkosťou sú približne rovnako veľké ako staršie mobily.

V rámci turistickej navigácie je možné využiť aj klasické smartfóny. Stačí ich iba vybaviť príslušnou aplikáciou. Pri telefónoch Nokia ani to nie  je potrebné. Android a iPhone však externé aplikácia vyžadujú. Navigáciu do mobilu zdarma môžete získať iba kúpou Nokia, ktoré vybavuje svoje telefóny navigáciou zdarma. Tieto mapy sú však iné od turistických máp Slovenska.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *