Navigácie Goclever, Goquick a iné GPS

Ostatné druhy navigácií

S navigáciami je to veľmi podobné ako s ostatnými elektronickými výrobkami. Aj na trhu s navigáciami väčšina predaných gps navigácií pochádza od niekoľkých výrobcov. Svetovými lídrami v predaji prístrojov na navigáciu sú v súčasnosti americká spoločnosť Garmin a holandská Tomtom. Do tejto skupiny by sme hádam mohli zaradiť ešte značku Mio.

Hlavne Garmina a Tomtom doslova dominujú svetu gps navigácií. Obe firmy ponúkajú takmer kompletný sortiment rôznych navigácií. V ich ponuke nájdete automobilové, turistické, letecké. Motorkové, bicyklové a ďalšie gps navigácie. Garmin aj Tomtom ponúka cez stovku rôznych druhov navigácií, ktoré sa navzájom líšia najmä softvérom. Navonok sú rozdiely najmä vo veľkosti gps navigácie a celkovom dojme z nej.

Vyrobiť gps navigáciu v dnešnej dobe nie je takmer žiadny problém. Ďaleko zložitejšie je vytvoriť softvér, ktorý bude samostnú navigáciu zabezpečovať. Garmin aj Tomtom si vyvíjajú vlastný softvér. Mnohé menej známe firmy však využívajú navigačný softvér tretích strán. Významným hráčom na poli navigačného softvéru je maďarská firma Nav N Go Kft, ktorá vyvíja navigačný softvér iGo. Navigačné systémy menej známych výrobcov navigácií sa spoliehajú aj na iGo. Príkladom sú navigácie Goquick, Goclever 3540, Clarion 668 či Kenwood. Aj pri ostatných druhoch navigácií sú najdôležitejšie mapy a ich aktualizácie.

navigacia kenwood

Samotné mapové podklady sú vždy dôležitejšia ako navigácia. Mapy a ich aktualizácie sa starajú o nové a hodnoverné dáta, ktoré rozhodujú o tom, či sa pri ceste stratíte, alebo úspešne dorazíte do plánovaného cieľa.

V rámci systému iGO sú hlavnými dodávateľmi máp známe firmy ako Navteq a Tele Atlas. Pričom pri niektorých krajinách môžu byť mapové dáta dodávané lokálnych firmami. Takto je možné zabezpečiť lepšie mapové podklady a v konečnom dôsledku kvalitnejšiu a bezpečnejšiu navigáciu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *