Navigácia TomTom GPS

Navigácie TomTom

Navigácie TomTom patria medzi najobľúbenejšie na svete. Firma TomTom je najväčším výrobcom gps navigácií v Európe. TomTom je holandská spoločnosť, ktorá vznikla už v roku 1991 a pôsobila ako producent softvéru pre firmy. Až v druhej polovici 90-tych rokov sa TomTom začal venovať výrobe softvéru a celých navigácii pre bežných spotrebiteľov. TomTom začal najskôr vyrábať softvér pre pda systémy s operačným systémom Windows.

Netrvalo však dlho a TomTom začal ponúkať spotrebiteľom kompletné portfólio gps navigácií na každú príležitosť. Ľudia si tak mohli vybaviť gps navigáciami TomTom svoje autá, motorky či sa mohli vďaka ním zorientovať v prírode počas turistiky.

Najlepšia navigácia od TomTom je zvyčajne aj najdrahšia. Rozdiely medzi lacnými a drahými TomTom gps navigáciami je takmer výlučne vo softvéri (ak odhliadneme napríklad od veľkosti displeja). To znamená, že najlacnejšia gps navigácia TomTom môže byť za určitých okolností premenená na ďaleko výkonnejšiu. Je potrebné však vymeniť príslušný firemný softvér, čo TomTom jednoducho nedovoľuje.

navigacia tom tom

Mapy a ich aktualizácie od TomTom sa stali nedávno veľmi populárne, keď americká spoločnosť Apple oznámila dohodu s firmou TomTom. Apple bude využívať vo svojej navigačnej aplikácii mapové podklady od spoločnosti TomTom. Aktualizácia máp TomTom tak dostali pochvalu od skutočného velikána.

Za úspech na poli máp stojí kúpa firmy Tele Atlas, ktorá dodávala mapy pre výrobcov gps navigácii po mnohé roky. Navigačné systémy TomTom tak získaní oproti konkurencii veľkú výhodu. O kúpu Tele Atlasu s TomTom súperila aj ďalšia známa firma z oblasti gps – Garmin.

Pri kúpe navigácií Tomto sa budete musieť dostať cez skratky ako 750, start 20 euroe, xl 2 iqr 42, xl iqr eu, 42, xxl tak ďalej. Ak vám to nič nehovorí, obráťte sa na skúseného predajcu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *