Navigácie Navigon GPS

Navigácie Navigon

Začiatok 90-tych rokov nebol prelomový iba pre ekonomiku Slovenska. Je to zároveň obdobie, kedy sa formovali firmy, ktoré v súčasnosti dominujú svetu gps navigácii. V tomto období vznikol Garmin, Tomtom, Mio, ale aj menej známa spoločnosť Navigon.

Navigon je nemecká firma, ktorá počas svojej existencie zaznamenala v navigáciách niekoľko prvenstiev. Navigon stále za prvou navigáciou do vreckových počítačov. Prvenstvo si táto firma pripísala aj pri ponuke TMC (dopravné správy) pre bežných spotrebiteľov.

Navigon nepatrí medzi tri najväčšie gps spoločnosti na svete (Garmin, Mio, Tomtom). V roku 2011 bola firma dokonca kúpená spoločnosťou Garmin a stala sa tak dcérskou spoločnosťou tejto americkej firmy.

Navigácia navigon bola po dlhé roky prístupná iba v Európe. Až neskôr došlo k expanzii na americký a ázijský trh. GPS navigon je dnes možné si kúpiť prakticky všade na svete. Spoločnosť Navigon v súčasnosti zamestnáva takmer 500 ľudí po celom svete.

Navigačné systémy Navigon (ako napríklad modely 6310, 7310, 7310) využívajú mapy a ich aktualizácie od spoločnosti Navteq. Spoločnosť Navteq je zase vlastnená firmou Nokia.

navigacia navigon

Najlacnejšia a najlepšia navigácia Navigon sa už tradične líšia najmä v softvéri. To znamená, že rozdiely v hardvéri sú minimálne. Čím lepšia navigácia, tým viac funkcií užívateľovi ponúka. Teoreticky je možné z lacnej navigácie spraviť drahú upgradom jej softvéru. Navigácie Navigon je možné kúpiť aj na Slovensku, a to buď v bežných predajniach alebo na internete. Pričom ceny navigácií na internete sú nižšie ako v kamenných obchodoch. Nevýhodou je to, že navigáciu si môžete pozrieť iba na obrázku.

Gps navigácie sú dostupné aj na smartfónoch. Iphone aj Android telefóny umožňujú gps navigáciu. Je však potrebné mať príslušnú gps navigačnú aplikáciu.

1 komentár pri “Navigácie Navigon

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *