Navigácia Igo GPS

Navigácie Igo

Ak sa spomenie slovo „navigácia“, väčšinu ľudí napadnú také značky ako Garmin či Tomtom. V tom lepšom prípade. Stále je však pravdou, že ľudia toho veľa o gps navigácii nevedia.

Garmin a Tomtom sú výrobcovia prístrojov na navigáciu a zároveň aj tvorcovia navigačného softvéru. Používajú tak vlastný softvér s vlastným hardvérom. Tomtom má dokonca aj vlastné mapové podklady, keďže pre pár rokmi kúpil známeho tvorcu týchto máp Tele Atlas. Garmin využíva zmluvných dodávateľov máp.

Svet navigácií však ani zďaleka nie je tvorený iba vyššie uvedenými značkami. Vyrobiť prístroj na navigáciu je dnes veľmi jednoduché. V tom nie je žiadna veda. Omnoho náročnejšie je však vytvoriť použiteľný softvér na navigáciu. V tomto smere Garminu a Tomtom konkuruje nezávislý iGO navigačný softvér. IGO softvér pochádza z dielne maďarskej firmy Nav N Go Kft.

Navigácie iGO využívajú mapy a ich aktualizácie od známych firiem ako Navteq (túto firmu vlastní Nokia) a Tele Atlas. V mnohých krajinách však iGO dáva prednosť miestnym dodávateľom máp, keďže ich kvalita je vyššia a umožňujú lepšiu navigáciu.

Najlepšia navigácia pre auto je tá najspoľahlivejšia. Kvalitné podkladové mapy sú tak rozhodujúcim faktorom pri posudzovaní kvality navigácie. Navigačné systémy iGO 8 patria medzi tie lacnejšie, keďže za nimi nestoja žiadny veľkí výrobcovia. Najlacnejšia navigácia určite nebude pochádzať od Garminu či Tomtom. Porozhliadať je potrebné sa po navigáciách ako primo, Goclever, Goquick a tak ďalej. Dowland kvalitných máp zdarma nie je veľmi reálny. Za kvalitné mapy je potrebné si zaplatiť. Veď to nie je až tak drahé.  A pre vlastnú bezpečnosť na cestách sa určite oplatí investovať zopár eur. Navigácie igo sú obľúbené najmä pre svoju relatívne nízku cenu. Kto však túži po štýlovej navigácií, na ktorú je možné sa vždy a všade spoľahnúť, mal by skôr siahnuť po overených globálnych značkách.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *