Garmin nüvi 2455LMT + nüMaps Lifetime

Garmin nüvi 2455LMT + nüMaps Lifetime

Jednou z predností navigačého prístroja je mapa Európy s bezplatnou doživotnou aktualizáciou. Mapa Európy obsahuje v súčasnosti (jar 2012) 45 krajín Európy a postupom času sa rozširuje a zdokonaľuje. Aktualizácia máp – ako sa nazýva obnova staršie mapy za novú – je u navigáciou Garmin k dispozícii pravidelne, obvykle 4x ročne. Navigácia s doživotnou aktualizáciou má možnosť využívať bez akýchkoľvek ďalších poplatkov všetky aktualizácie, ktoré Garmin počas fungovania navigačného prístroja vydá. Aktualizácia prebieha tak, že pripojíte navigáciu USB káblom k PC s prístupom na internet, spustíte aktualizačný program a počkáte, až sa staršie mapa v navigácii prehrá za novší. Prehranie mapy (vzhľadom k veľkému objemu sťahovaných dát – cca 3 GB) trvá cca 2-4 hodiny, najmä v závislosti na rýchlosti pripojenia počítača k internetu. Doživotná aktualizácia sa týka vždy konkrétny mapy – model Nüvi 2495 Lifetime poskytuje doživotnú aktualizáciu na navigačné mapu Európy “Garmin CityNavigator Europe NT”. Výhodou doživotný aktualizácia mapy je, že bez ohľadu na vek navigácie môžete jazdiť podľa stále najnovších navigačných máp. V porovnaní s inými navigačnými prístrojmi, ktoré ponúka bezplatnú aktualizáciu na obmedzenú dobu (1 rok, 2 roky, 5 rokov), nemusíte mať strach, že po vypršaní bezplatného obdobia budete nútení aktualizácia kupovať. Najmä u starších navigácií sú platené aktualizácie dôvodom pre odloženie alebo náhradu inak funkčného navigačného prístroja. Navigácia s doživotnou aktualizáciou si preto v porovnaní s inými navigáciami dokážu dlhšie udržať svoju hodnotu.

Garmin nüvi 2455T Lifetime ponúka vyhľadávanie slovenských adries podľa popisných alebo orientačných čísel, znamená to, že na Slovensku je navigácia schopná vyhľadať nielen adresy vo veľkých mestách pomocou orientačných čísel, ako bežné navigácia, ale aj menších obciach a na dedinách pomocou popisných čísel. Orientačné čísla sa vyskytujú len vo väčších mestách, popisná čísla sa vyskytujú vo veľkých aj malých mestách a súčasne aj na dedinách, kde ulice ani nemusí mať svoj názov. V obciach bez pomenovaných ulíc môžete adresu vyhľadať buď pomocou fulltextového vyhľadanie, ktoré nüvi 2495 ponúka (do riadku s fulltextovým vyhľadávačom napíšete napr: “Riečna 12”) alebo pomocou štandardného vyhľadanie adresy (zadáte obec “Maňa”, názov ulice “Maňa” – platí pre obce bez pomenovaných ulíc, číslo domu “12”).

Možnosť fulltextového vyhľadávania cieľa trasy je praktickým zjednodušením práce s navigáciou. Umožňuje do jediného riadku na displeji zadať ľubovoľný text, ktorý je charakteristický pre cieľ, ktorý sa snažíte vyhľadať. Nemusíte premýšľať, či hľadáte mesto, adresu, benzínovú stanicu, obchod alebo napríklad športový areál. Do fulltextového riadku môžete napísať: “Prčice” – navigácia vyhľadá centrum obce, “Európska 176” – navigácia vyhľadá adresu v Prahe, “Legoland” – navigácia vyhľadá zábavný park pre deti. V prípade fulltextového vyhľadávania ďalekých cieľov býva dobré navigáciu oznámiť názov blízkeho mesta, u ktorého sa cieľ nachádza. Napríklad pri hľadaní Legolandu v Nemecku je dobré upresniť “hľadanie v blízkosti Mníchova”. Upresnenie blízkeho miesta sa zadáva po stlačení poľa “Blízko”, ktoré sa nachádza vedľa fulltextového riadku.

Z ďalších funkcií je k dispozícii asistent radenia do jazdných pruhov, fotorealistické náhľady križovatiek, automatické uloženie pozície, kde ste naposledy zaparkovali, funkcia Kde som? – Pomáha v ťažkostiach nájsť najbližšiu adresu / križovatku / nemocnicu / políciu / čerpaciu stanicu, pokročilé funkcie TrafficTrends – počíta s údajmi o meniace sa prejazdnosti ciest v rôznych denných dobách a dňoch týždňa, MyTrends – sleduje návyky vodiča a snaží sa mu prispôsobiť, alebo zobrazenie rýchlostných limitov.

Písmeno “T” v názve navigačného prístroja Garmin nuvi 2455T Lifetime znamená, že cena obsahuje prijímač aktuálnych dopravných informácií. V cene nüvi 2455T Lifetime je tzv prémiový prijímač dopravných informácií, ktorý je schopný na území Európy prijímať prémiové / bežne platené dopravné informácie. Navigácia má k týmto dopravným informáciám bezplatný prístup po celú dobu svojho fungovania.

Pamäť navigácia má kapacitu 8 GB s možnosťou ďalšieho rozšírenia pomocou microSD kariet. V prípade dohrávania dodatočných navigačných máp je možné mapy nahrať ako na vnútornú pamäť, tak na externú pamäťovú kartu. Navigácia v takomto prípade používa obe pamäte rovnocenne.

Plne nabitý akumulátor udrží navigáciu v prevádzke až 3 hodiny. Akumulátor sa automaticky dobíja v automobile v prípade pripojenia externého napájania zo zásuvky cigaretového zapaľovača. V prípade potreby je možné dokúpiť nabíjačku aj do siete 220V, aby bolo možné navigáciu dobíjať doma alebo na hoteli.

Garmin nüvi 2455T Lifetime obsahuje USB konektor s možnosťou prepojenia s PC. Po pripojení k PC sa navigácia chová ako samostatný externý disk. Garmin ponúka možnosť bezplatnej aktualizácie operačného systému navigácia po celú dobu fungovania prístroja. Aktualizácia operačného systému pomáha odstrániť prípadné chyby, na ktoré upozorní používatelia tohto typu navigácie alebo dopĺňať časom ďalšie funkcie. Aktualizácia operačného systému je k dispozícii na stránkach http://my.garmin.com v záložke MéAktualizace (alebo MyDashboard).

Rovnako ako u ostatných navigácií značky Garmin, aj nüvi 2455 Lifetime ponúka veľmi jednoduché ovládanie a možnosť využitia aj mimo automobil v spojení s turistickou mapou SR. Balenie obsahuje v cene turistickú mapu SR v mierke 1:25 000.

Mapy

Albánsko, Andorra, Bielorusko, Belgicko, Bosna-Hercegovina, Bulharsko, Dánsko, Nemecko, Estónsko, Fínsko, Francúzsko, Gibraltár, Grécko, Veľká Británia, Írsko, Island, Taliansko, Chorvátsko, Lotyšsko, Lichtenštajnsko, Litva, Luxembursko, Macedónsko, Moldavsko , Monako, Čierna Hora, Holandsko, Nórsko, Rakúsko, Poľsko, Portugalsko, Rumunsko, San Marino, Švédsko, Švajčiarsko, Srbsko, Slovensko, Slovinsko, Španielsko, Česká republika, Maďarsko, Svätá stolica, Ukrajina

Garmin nüMaps Lifetime

K zariadeniu Garmin dostanete kartu pre doživotnú aktualizáciu máp pre Vaše Garmin GPS zariadenie. Vďaka tejto karte získavate prístup k najnovším mapám ulíc, diaľnic a zaujímavostí . Vaše mapy budú vždy aktuálne!

Voľba jazyka

Bulharsky, Dánsky, Nemecky, Anglicky, Fínsky, Francúzsky, Grécky, Taliansky, Chorvátsky, Lotyšsky, Litevsky, Holandsky, Nórsky, Poľsky, Portugalsky, Rumunsky, Rusky, Švédsky, Slovensky, Slovinčina, Španielsky, Česky, Turecky, Maďarsky

Parametre

3D zobrazenie budov: Nie
3D zobrazenie mapy: Áno
3D zobrazenie terénu: Nie
90-dňová garancia najnovšej mapy: Áno
Aktívny držiak: Nie
Asistent jazdných pruhov: Áno (rozšírený)
Automatická hlasitosť: Nie
Automatické uloženie pozície parkovania: Áno
Automatické zoradenie bodov: Áno
Automatický prepočet trasy (autorouting): Áno
Automobil (užívateľský profil): Áno
Basemapa: Áno
Batéria – typ: nabíjateľná lithium – ion
Batéria – výdrž (pohotovostný režim): do 2.5 hod.
Bluetooth®: Nie
Budík: Áno
Cesty: 100
Diaľkové ovládanie: Nie
Displej – rozlíšenie, ŠxV: 480 x 272 bodov
Displej – typ: WQVGA TFT, farebný
Displej – uhlopriečka, “; cm: 4.3″; 10.9 cm
Displej – veľkosť, ŠxV: 9.7 x 5.7 cm
Dotyková obrazovka: Áno
Doživotná aktualizácia máp: Áno
Duálne zobrazenie (vertikálne/horizontálne): Áno (manuálne)
DVB-T prijímač: Nie
ecoRoute™: Áno
ecoRoute™ HD – kompatibilita: Nie
FM vysielač: Nie
Fotonavigácia: Áno
Funkcie a výbava:
Garmin Garage™ (ikony vozidiel): Áno
Garmin Locate™ (uloženie pozície auta): Áno
Garmin Lock™ (funkcia proti krádeži): Nie
Garmin nüLink!™ služby: Nie
Garmin Voice Studio™ – kompatibilita: Áno
Geocaching (užívateľský profil): Nie
GPS prijímač: Áno
Hlasová navigácia: Áno
Hlasové ovládanie: Nie
Hmotnosť balenia: 411 g
Hmotnosť zariadenia: 142 g
Hodnotenie bodov záujmu POI: Áno
HotFix™ (rýchly výpočet pozície): Áno
Hry a zábava: Nie
Chodec (užívateľský profil): Áno
Kde som bol! funkcia: Áno
Kde som? funkcia: Áno
Mapy a pamäť: 
Marine (námorný užívateľský profil): Nie
Motocykel (užívateľský profil): Nie
Možnosť dohrávania máp: Áno
Možnosť doplniť body záujmu POI: Áno
MP3 prehrávač: Nie
Multi-mód (jazda, túra, bicykel, loď): Nie
Napájanie: batéria
Nastavenie obmedzení na trase: Áno
Nastavenie výpočtu trasy: Áno
nüRoute™ – myTrends™: Nie
nüRoute™ – trafficTrends™: Áno
Okamžitý náhľad na zvolenú trasu: Áno
PC prepojenie: USB
PhotoReal™: Áno
Plná podpora máp cityXplorer™: Áno
Počet prejazdových bodov: 10+
Podpora externého mikrofónu: Nie
Podpora externej antény: Nie
Podpora FMI rozhrania: Áno
Používanie pam. kariet: microSD™
Predinštalované mapy: City Navigator Europe
Prehliadač obrázkov: Áno
Prehrávač zvukových kníh: Áno
Prehrávanie videa: Nie
Prispôsobenie hlavného menu: Nie
product_web: 0, 19344, 9236
Qwerty alebo ABC klávesnica: Áno
Rozmery a vlastnosti: 
Rozmery balenia, ŠxVxH: 14.2 x 11.2 x 6.1 cm
Rozmery zariadenia, ŠxVxH: 12.1 x 7.6 x 1.5 cm
Slúchadlá vstup/audio výstup: Nie
Služby pri výjazdoch: Áno
Správa trás/ciest: Áno
Svetový čas, konvertor meny a jednotiek: Áno
TIR (užívateľský profil): Nie
TMC prijímač – kompatibilita: Áno
TMC prjímač v dodávke: Áno
Upozornenie na prekročenie rýchlosti: vizuálne / zvukové
Úprava rýchlostných limitov: Nie
USB konektor: mini USB
Video vstup (kompozitný): Nie
Vodotesnosť: Nie
Vstavaná pamäť: podľa zariadenia
Vysoko-citlivý prijímač: Áno
Waypointy/obľúbené/pozície: 1000
Záznam trás/ciest: Áno
Zobrazenie bodov záujmu POI pri navigácii: Áno
Zobrazenie DMT (digitálny model terénu): Áno
Zobrazenie rýchlostných limitov: Áno

1 komentár pri “Garmin nüvi 2455LMT + nüMaps Lifetime

  1. Dobrý deň.
    Píšem vám ohľadom prejaznosti ulice v Trenčíne. Denno dene prichádzajú autá na našu ulicu Partizánska, pretože ak si zadajú Juh, prípadne Saratovská ul., navigácia ich pošle ako najbližšou trasou z mesta cez ul.Partizánska. Táto cesta nie je prejazdná na Juh, je tam len panelová cesta pre záhradkárov. Nebaví nás navigovať šoférov ktorý sa musia otočiť. Sú to autobusy, prípadne nákladné auto. Nikdy to nebolo až posledný rok. Je to hrozné.
    S pozdravom Makara

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *