Navigácie Garmin GPS

Navigácie Garmin

Aj medzi gps navigáciami sú legendy, podobne ako v iných oblastiach nášho života. Garmin je celosvetovo najznámejším výrobcom gps navigácií. Garmin bol medzi prvými, čo sa pustil do výroby zariadení využívajúcich gps americkej armády. Garmin založili Garry Burrell a Dr. Min Kao. Prvý je Američan, druhý sa narodil na Taiwane, hoci neskôr sa presťahoval do USA. Garry Burrell a Dr. Min Kao založili Garmin v roku 1989. Prvé prístroje stáli viac ako 2000 dolárov, avšak Garmin sa takmer okamžite tešil z veľkého záujmu veľkých objednávok. Zariadenia Garmin našli veľké uplatnenie u vojenské personálu počas vojny v Iraku na začiatku 90-tych rokov.

S tvorivou prácou firmy Garmin súvisí niekoľko pokrokových myšlienok v navigáciách. Garmin stojí za navigáciami, ktoré je možné držať pohodlne v jednej ruke či hodinkami na zápästie s gps navigáciou.

Dnes Garmin ponúka kompletný sortiment gps zariadení. Garmin ponúka nasledovné navigačné systémy:

Cestné gps navigácie

  • mobilné
  • turistické
  • športové
  • rybárske
  • námorné

Navigácie Garmin sú tak vhodné do každej situácie. Cestné navigácie majú niekoľko mutácií. Cestnú navigáciu Garmin upravuje do špeciálnej podoby pre automobily, motorky, kamióny či dokonca bicykle.

Garmin je známy najmä svojou  produktovou radou Nüvi, čo je hlavný rad gps navigácií od tejto firmy. Každý Nuvi prístroj je označený číslom. Čím je číslo vyššie, tým sa jedná o vyšší rad gps navigácie – o luxusnejšie a lepšie vybavenú navigáciu. Nuvi1350 je napríklad menej vyspelý, a teda aj lacnejší prístroj ako nuvi 2495. V ponuke sú aj prístroje s označením: 1250, 1350, 1390t, 1490, 1490t, 2455, 3790t.

navigacia garmin

Mapy pre Garmin

Vlastniť gps navigáciu značky Garmin je najvýhodnejšie z pohľadu dostupnosti máp. A to hneď z dvoch dôvodov. Garmin je najrozšírenejšia značka navigácie na svete. Mapy do prístrojov Garmin dodáva firma Navteq, ktorá má globálne pokrytie, a tak by ste nemali mať problém zohnať do Garmin navigácie  mapu akejkoľvek krajiny.

Garmin je však aj významnou otvorenou platformou. Garmin a práce s jeho softvérom (Mapsource) umožňuje prakticky každému vytváranie vlastných máp. Na internete sa vyskytuje množstvo máp, ktoré sú vytvorené na základe spolupráce a prispievanie množstva ľudí. Tieto mapy sú zvyčajne robené pre Garmin prístroje, keďže väčšina ľudí vlastní práve gps navigácie tejto značky.

Mapsource umožňuje mapovať aj také oblasti, o ktoré komerčné firmy (Navteq) nemajú záujem alebo mapovanie danej oblasti z rôznych dôvodov nie je možné. S gps navigácia značky Garmin majú tak užívatelia veľkú dávku slobody.

Gps navigácie Garmin sa väčšinou predávajú s vopred nahranými mapami. Samozrejmosťou sú všeobecné podkladové mapy celého sveta. Tie však zobrazujú iba hranice štátov a veľké mestá. Pri kúpe Garmin gps navigácie sa môžete rozhodnúť, či chcete mapy s aktualizáciou alebo bez aktualizácie. Prístroje s automatickými aktualizáciami sú prirodzene drahšie ako tie bez takejto služby. S automatickými aktualizáciami však máte zaručené, že vždy budete cestovať s aktuálnou mapou.

Garmin poskytuje aj množstvo doplnkových služieb. Je však potrebná registrácia na web stránke Garminu. Toto platí aj pre používanie softvéru Mapsource.

Ktorá Garmin navigácia je najlepšia?

Ťažko povedať, ktorá gps navigácia je najlepšia. Je to tá najdrahšia? Alebo najlacnejšia? Gps navigácie by si ľudia mali kupovať najmä podľa potreby. Kto často cestuje neznámym prostredím určite ocení navigáciu s viacerými funkciami. Víkendoví cestovatelia si vystačia aj s tou najlacnejšou verziou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *