GPS navigácie v mobile

Navigácia v mobile

Mobilné telefóny naozaj potešia. Aj keď dnešné mobilné telefóny toho majú s pôvodnými mobilmi pramálo spoločného. Do mobilu by ste sotva dostali gps navigáciu. O to sa starajú smartfóny, čo sú v podstate viac počítače ako mobilné telefóny.

GPS navigácia sa spočiatku vyskytovala v pda systémoch. Neskôr sa vyrábali samostatné gps navigácie – to sa stále deje aj teraz. Gps navigácie sa však čím ďalej tým viac stávajú bežnou realitou v mobilnom telefóne.

V každom lepšom smartfóne dnes nájdete gps prijímač. Tento prijímač sám o sebe veľmi užitočný nie je. V mobile ho máte, je však nevyužiteľný. Na to, aby ste mohli mobilný telefón použiť ako gps navigáciu, budete potrebovať špecifickú aplikáciu, ktorá sa o to postará. Takáto aplikácia obsahuje podkladové mapy a vďaka svojich schopnostiam vám dokáže na týchto mapách ukázať, kde sa nachádzate čí kam chcete ísť.

Mnohí potom hľadajú takúto aplikáciu na stiahnutie zadarmo.  Kvalitné gps navigačné aplikácie dowland však neexistujú. Teda nie úplne. gps navigáciu zdarma môžete získať, ak si kúpite mobilný telefón Nokia. Táto fínska firma ponúka navigáciu v mobile zdarma už niekoľko rokov. Nokia vlastní spoločnosť Navteq, ktorá je dodávateľom mapových podkladov pre mnohé spoločnosti.

Majitelia ďalších smartfónov ako Samsung, Iphone  a tak ďalej si musí kúpiť samostatné aplikácie. Siahnuť môžete napríklad po aplikácii Sygic, ktorá je slovenským dielom. Sygic patrí medzi globálnych lídrov mobilných gps navigácií. Ako funguje však funguje? Je to celé úplne jednoduché. Všetko, čo je potrebné spraviť je si stiahnuť aplikáciu (buď pre Android alebo pre iOS) do mobilného telefónu a spustiť ju. Ako pri všetkých navigáciách aj tu je potrebné myslieť na to, kde budete navigáciu používať, aby ste si kúpili správne mapy.

1 komentár pri “Navigácia v mobile

  1. Vlastním mobilný telefón NOKIA C2-01. Mám aj v takomto telefóne navigáciu, ktorú môžem-tak ako sa uvádza v článku -ZADARMO využívať a čo musím pre uvedenie navigácie /pre používanie výhradne na SLOVENSKU/ do činnosti. Ďakujem za INFO

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *