Navigácie na motocykel

Navigácia na motorku

Gps navigácie dnes nájdeme najmä v osobných automobiloch. Technológia gps má však pôvod vo vojenskom výskume USA. Až neskôr si našla svoju cestu do civilného užívania. a veru neboli to autá, kde sa navigácia začali používať ako prvé. Gps navigácie začali ako prví používať námorníci. Na otvorenej vodnej ploche bez žiadny záchytných bodov je gps navigácia omnoho užitočnejšia ako na cestách.

Postupne sa však gps navigácia rozšírila z lodí, do áut či motocyklov. Navigácia na motocykel je v podstate to isté, čo môžete nájsť v aute. Rozdiel je iba v tvare a spôsobe uchytenia navigácie. Je to spôsobené tým, že jazda na motorke je diametrálne odlišná od jazdy v auta.

Navigácia na motorku je skvelým spôsobom, ako sa zabezpečiť voči nečakaným problémom na výletoch. Pri cestovaní na motorke je veľmi problematické používať klasické mapy. A to aj v prípade spolujazdca. Kým v aute sa môže spolujazdec takmer nerušene venovať mape, pri motorke je to prakticky nemožné.

naviagacia na motorku

GPS na motorku však vyrábajú rovnaké firmy ako gps do automobilov. Tieto gps takisto využívajú rovnaké podkladové mapy. Samotný softvér gps navigácie však môže byť trochu iný.

Pri kúpe moto GPS je potrebné zvážiť, kde budete jazdiť. Nemá význam kupovať aktualizácie celosvetových máp, ak sa chystáte si robiť motorkové výlety akurát v okolí mesta či na Slovensku.

Moto navigácia je výbornou pomôckou pri spoznávaní sveta. A nemusí to byť vôbec drahé. Základné motocyklové navigácie sa dajú kúpiť už do 100 eur. Samozrejme, že na trhu sú dostupné aj luxusnejšie navigácie za niekoľkonásobne vyššie ceny. Drahšie gps navigácie sú zvyčajne väčšie, krajšie a majú aj niekoľko funkcií navyše. Konkrétna voľba navigácie, mimo je vzhľadu, by mala byť tak zameraná na potreby motorkára.

1 komentár pri “Navigácia na motorku

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *