Navigácia pre cyklistov

Navigácia na bicykel

Výhody gps navigácií si najskôr mohli do sýtosti užívať rôzne jednotky americkej armády. Gps technológia totiž bola vyvinutá práve tu. Až neskôr došlo  k preniknutiu gps navigácie do civilného života. Úspech bol obrovský. Dnes je možné nájsť navigácie prakticky úplne všade. Gps navigácia je dnes už samozrejmosťou do každého auta, ktorého majitelia radi chodia na výlety a nechcú sa pri nich stratiť.  Autonavigácia je dnes lacná a dostupná. Navigácie dnes nájdete aj na lodiach či na motocykloch.

Trochu menej známe je využitie gps pri bicykloch. Športové GPS, ako je napríklad navigácia pre cyklistov, sú skvelým spôsobom, ako dodať športu trochu technologickej krásy. Cyklo navigácia nemusí nevyhnutne obsahovať mapové podklady. Vyrábajú sa totiž aj tzv. cyklo počítače, ktoré namiesto iných senzorov využívajú dáta z gps. Vďaka gps možno získať presné informácie o rýchlosti cyklistu a o nadmorskej výške. Takéto gps na bicykel majú rovnaké funkcie ako kvalitné cyklistické tachometre.

navigacia na bicykel

Turistická mapa je však pre cykloturistiku často nevyhnutnou výbavou. Satelite zmeraná rýchlosť je síce pekná, aj s ňou sa však dá veľmi ľahko zablúdiť. Cyklistické GPS umožňujú využitie klasických slovenských topografických máp. Tieto mapy sú plnohodnotným zdrojom dát, ako sú napríklad cyklocesty či turistické chodníky. Ako všetky gps navigácie, aj cyklo navigácie sa predávajú s mapami, ktoré buď majú aktualizácie, alebo sú bez aktualizácií. Kto trávi na bicykli veľa času určite ocení kvalitnú gps navigáciu. Občasným cyklistom sa však veľmi do gps navigácie neoplatí investovať. Alternatívou je gps navigácia do mobilu. Dnes už takmer každý drahší mobil má gps prijímač, a tak nie je problém ho použiť ako navigáciu. Kvalita signálu je síce nižšia, ako v prípade špeciálnej navigácie, takto však ušetríte nemalé množstvo peňazí.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *