navigácia v notebooku

Navigácia do notebooku

Gps navigácia sama o sebe nie je veľmi zložitá. Potrebujete nejaký prístroj s lcd displejom, ktorý vám zobrazí digitálnu mapu. Na to, aby prístroj vedel, kde sa nachádzate potrebujete mať aj gps prijímač, ktorý na základe dát zo satelitov určí polohu.  Súhru medzi digtálnymi mapami a dátami zo satelitov zabezpečuje softvér, ktorý sa rovnako stará aj o samotnú navigáciu.

Väčšina gps navigátorov sa veľmi podobá moderným tabletom. Ide o samostatné zariadenie, ktoré majú veľkosť obrazovky spravidla do 5 palcov. Mimo samostatných gps zariadení musíme spomenúť smartfóny, ktoré sa stávajú čím ďalej tým dôležitejším spôsobom navigácie. Smartfón rovnako ako špecializované prístroje na navigáciu obsahuje displej, softvér a prijímač gps signálu.

Navigácia do notebooku je takisto možná. Notebooky však za bežných okolností nedokážu prijímať gps dáta. Preto je potrebné k notebookom pripojiť externý gps prijímač. Takéto prijímače nie je žiadny problém kúpiť v špecializovaných obchodoch, ktorých najmä na internete je dostatok. Gps prijímač sa k notebooku pripája pomocou usb výstupu. Okrem tohto prijímača je potrebné dostať do počítača príslušný softvér. Použiť je možné napríklad známy softvér iGO 8.

Navigácia do pc je však odlišná od navigácie do tabletu. V notebooku (HP, Asus), ako už bolo povedané, nie je zabudovaný gps prijímač. Väčšina lepších tabletov (IPAD, Galaxy tab) však sú vybavené základnými gps prijímačmi, takže k nim nie je potrebné pripájať ďalšie externé zariadenia. Do tabletov je potrebné dostať príslušnú navigačnú aplikáciu, ktorú je možné bez problémov stiahnuť z Android storu alebo obdobného produktu od spoločnosti Apple.

Navigácia do notebooku má vo všeobecnosti limitované možnosti. To je aj dôvod, prečo takéto riešenie nie je bežne komerčne dostupné a je potrebné sa  k nemu dopracovať postupnými krokmi.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *