Navigácie do auta

Navigácia do auta

V minulosti to naozaj bez mapy nešlo. Pokiaľ ste chceli niekde cestovať a zároveň mať istotu, že sa nestratíte, bolo potrebné mať so sebou veľkú mapu. A miestami jedna nestačila. Nakoniec to aj tak skončilo tak, že mapa nebola v dostatočnom rozlíšení, bola neaktuálna a tak ďalej.

Dnes však gps navigácie prinášajú digitálnu orientáciu vo vrecku. Každá gps navigácia dokáže uschovať mapy celého sveta. A to nie obyčajné mapy, ale maximálne detailné.

Navigácie do auta sú dnes už samozrejmosťou. Pri drahších autách sú navigačné systémy automaticky montované do áut. Sú zabudované v rámci palubného počítača alebo zábavného systému. Audi, bmw a ďalšie luxusné automobilky vybavujú svoje vozy gps navigáciou automaticky.

Navigácia do auta však rozhodne nie je niečo, bez čoho sa nedá zaobísť. Pokiaľ využívate auto akurát na dopravu medzi domovom a prácou, využitie gps navigácie bude prakticky nulové. Kupovať gps navigáciu do auta kvôli dvom ročným výletom k moru sa takisto veľmi neoplatí. Aj keď je potrebné povedať, že gps navigácie v základnej verzii nie sú vôbec drahé. Otázka skôr znie tak, či sa oplatí investovať do špecializovanej automobilovej gps navigácie, keď základné navigačné schopnosti má už dnes každý lepší smartfón.

Ford c-max, ford mondeo, kia ceed, kia sorento, mazda 6
či Oktávia? Na všetkých týchto vozidlách, akokoľvek dobre vyzerajú, sa dá stratiť. V takom prípade vám nepomôžu žiadne parametre auto. Rovnako to je aj pri fiat stilo, peugeot 407, peugeot 406, 607 peugeot a aj pri autách značky Renault.

navigacia do auta

Pre ktorú navigáciu sa rozhodnúť?

Pri kúpe gps navigácie do auta to ľudia naozaj nemajú jednoduché. Chcú navigáciu a zrazu sa dozvedia, že majú na výber z niekoľkých značiek, z ktorých každá ponúka niekoľko desiatok modelov. Pri gps navigáciách sú najdôležitejšie mapy, a nie prístroje. Samotná gps navigácia bez mapových podkladov je nepoužiteľná vec. Preto je potrebné si gps navigáciu vyberať na základe ponúkaných máp. Tu je potrebné zdôrazniť, že mapy sú tvorené špecificky pre každého výrobcu. To znamená, že ak si kúpite gps navigáciu od výrobcu A, môžete používať iba mapy určené pre výrobcu A.

Samotné navigácie sa líšia najmä cenou, rozmermi a funkciami. Čím väčšina navigácia, tým vyššia cena. Pri gps navigáciách však neplatí „väčšia=lepšia“. Gps navigácia musí zapadnúť do interiéru vozidla a neprekážať vodičovi v jazde. Navigácie s väčšími displejmi ponúkajú množstvo doplnkových funkcií a prehliadač obrázkov či dokonca možnosť sledovania TV. Takto sa gps navigácie skoro podobajú tabletom.

Cenu gps navigácií ovplyvňujú aj funkcie. 99 percent ľudí však funkcie navyše vôbec nepotrebuje. A tí, čo ich potrebujú, nerozmýšľajú nad tým, či do nich investovať. Užitočné sú však niektoré grafické úpravy ako napríklad usmerňovač jazdných pruhov,  čo je funkcia, ktorá pomáha vodičom zorientovať sa na zložitých križovatkách.

Ceny gps navigácií do auta sú veľmi rozdielne. Cenové rozpätie sa pohybuje od 50 do 500 eur. Na hornej hranici nájdeme profesionálne prístroje vhodné najmä pre logistické firmy. Bežnému používateľov, z pohľadu funkcií, určite poslúžia výborne aj tie najlacnejšie navigácie. Kto však chce mať štýlovú gps navigáciu, ten si musí trochu priplatiť. Pri kúpe gps navigácie je potrebné dávať pozor aj na spôsob uchytenia prístroja v interiéry vozidla. Je to dôležité z pohľadu pohodlnosti jazdy a obsluhy navigácie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *