Navigácia - GPS do samsungu

GPS navigácie pre Samsung

Mobilné telefóny sa začali na trhu objavovať približne pred 20 rokmi. V porovnaní s tými dnešnými vyzerali veľmi podozrivo. Boli veľké, ťažké a škaredé. A ešte k tomu aj hlúpe. Všetko, čo tieto mobily dokázali, bolo telefonovať. Neskôr zvládli ešte posielanie textových správ. A to bolo asi tak všetko.

Naproti tomu dnešné mobilné telefóny už ani telefónmi veľmi nazvať nemôžeme. Moderný mobilný telefón má ďaleko bližšie k počítaču ako k telefónu. Preto moderné mobily voláme aj smartfóny.

Samsung je kórejská firma, ktorá iba nedávno vystriedala Nokiu ako najväčšieho výrobcu mobilných telefónov na svete. Samsung svetu jednoducho kraľuje. Jeho mobilné telefóny ako galaxy ace, wave 2, omnia 2 či Samsung jet patria k veľmi dobre predávaným.

Samsung využíva vo väčšine svojich smartfónov operačný systém Android. Drahšie Samsungy majú zabudované gps prijímače, ktoré dokážu zistiť vašu pozíciu. Samotný telefón s takouto funkciou však nie je veľmi užitočný. Navigácia Samsung bude fungovať iba vtedy, ak máte k nej plnohodnotnú aplikáciu. V mobile môžete využiť aj navigáciu pomocou Google maps. Problém s týmto riešením je v tom, že navigácia je možná iba vtedy, keď ste pripojení na internet.

GPS pre Samsung Galaxy a ďalšie smartfóny vyššieho radu vyžadujú externú aplikáciu, ktorá sa postará o dodanie máp a ich spojenie s gps dátami. Ľudia by si želali, aby takáto aplikácia bola zdarma. Žiadny free dowland však neexistuje. Ak chcete kvalitnú navigáciu zadarmo, budete si musieť kúpiť Nokiu, a nie Samsung. Gps samsung vám bude napríklad bez problémov fungovať, ak si do vášho telefónu naištalujete aplikáciu Sygic. Navigácie Sygic sú kvalitné a spoľahlivé. Sygic je slovenská firma.  V ponuke je však oveľa viac ďalších gps aplikácií od rôznych firiem.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *