Navigácia - GPS do HTC

GPS navigácie pre HTC

Gps navigácie boli iba pre pár rokmi takmer výlučne záležitosťou technických nadšencov alebo ľudí, ktorí ich naozaj k životu potrebovali. Gps navigácie sa začali najskôr využívať v kamiónovej doprave. Neskôr sa dostali aj do osobných automobilov a do rúk rôznych dobrodruhov či turistov. Gps navigácie tak dnes nie je problém nájsť aj v rukách ľudí potulujúcich sa po lesoch. Či už hľadajú nejaké poklady, alebo sa len tak prirodzene stratili.

Gps navigácia však zažili najväčší rozmach s príchodom múdrych telefónov. Bolo to práve Nokia, ktorá začala ako prvá firma zaoberajúca sa výrobou smartfónov vybavovať svoje prístroje gps navigáciou zdarma. Ostatné smartfóny však navigáciu zdarma neponúkajú.

HTC je tajwanská firma, ktorá používa operačný systém Android. Navigácia HTC je tak závislá práve na tomto ekosystéme. GPS HTC, na telefónoch ako HTC desire, hd2 či wilfire s vyžaduje osobitú aplikáciu. Lepšie telefóny od HTC sú vybavené prijímačom gps signálu. Toto však nestačí na čokoľvek podobné navigácii. Tento prijímač akurát dokuže zistiť zemepisnú polohu telefónu. Na to, aby to bolo celé použiteľné, sú potrebné predovšetkým špeciálne spracované mapy.

Navigácia pre htc wildfire s tak vyžaduje špeciálnu aplikáciu, ktorú ponúka na Android markete viacero výrobcov. Ľudia však očakávajú, že takúto aplikáciu si môžu stiahnuť zdarma. Žiadny free dowland však neexistuje. Ak chcete navigáciu zdarma, tak sa obráťte na Nokiu. Táto spoločnosť ponúka vo svojich telefónoch navigáciu zdarma. Do Androidu si však musíte kúpiť kvalitnú navigačnú aplikáciu. Tú ponúka napríklad Sygic. Aplikáciu Sygic dostanete do HTC prístrojov, rovnako ako do všetkých ostatných Android a iOS smartfónov. Sygic je navyše slovenská firma, ktorá patrí ku globálnym lídrom mobilných aplikácií. Sygic patrí medzi najrýchlejšie rastúce technologické firmy v regióne Strednej Európy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *