Navigácia - GPS pre Blackberry

GPS navigácie Blackberry

Smartfóny Blackberry patria už niekoľko rokov medzi najobľúbenejšie. Hoci trend je jasný. Blackberry bude mať problém prežiť najbližšie roky. Trend je jasný. Vytvárajú sa dve (možno tri) platformy, medzi ktorými si ľudia vyberajú. Buď iOS alebo Android. Možno sa k nim v budúcnosti pridá ešte Windows. To je však otázne. Isté je však to, že operačný systém Blackberry nebudete medzi top používaným ekosystémami.

Prvý Blackberry smartfón uzrel svetlo sveta v roku 1999. Prístroje Blackberry sa rýchlo stali celosvetovým úspechom, keďže umožňovali posielanie emailov a komunikáciu prakticky kdekoľvek.

Smartfóny Blackberry, podobne ako všetky ostatné kvalitné smartfóny, majú zabudovaný gps prijímač. Blackberry prístroje majú navyše schopnosť určiť svoju polohu na základe existujúcej siete GSM. Tento spôsob určovania polohy má výhodu v tom, že pri ňom dochádza k menšej záťaži batérie telefónu. Nevýhodou oproti gps je to, že presnosť takéhoto určenia polohy je nižšia.

Navigácia blackberry, v prístrojoch 8520, 8900, 9700, 9780, však nebude fungovať bez špecializovanej aplikácie, ktorá dokáže spojiť gps dáta z družíc a kvalitné digitálne mapy. Gps prijímač je bez navigačnej aplikácie prakticky nepoužiteľný. GPS 9300 blackberry vyžaduje dowland aplikácie. Nie je to však zdarma. Žiadna free aplikácia s kvalitnými digitálnymi mapami nie je k dispozícii. Navigačnú aplikáciu je potrebné si kúpiť. K dispozícii je pomerne veľké množstvo navigačných aplikácií od viacerých firiem.

Toto isté platí aj o tabletoch z dielne Blackberry. Aj tablety Blackberry sú vybavené gps prijímačom a je možné na nich nainštalovať aplikácie umožňujúce navigáciu. Tablety Blackberry používajú rovnaké aplikácie ako smartfóny Blackberry.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *