Navigácia - GPS pre Xperiu

GPS navigácia pre Xperiu

Navigácie boli v minulosti vcelku exotickými vecami. Väčšinou si ich kupovali rôzni technickí nadšenci, alebo ľudia, ktorí ich naozaj potrebovali. Navigácia sa začali uplatňovať najmä v kamiónovej dopravy. Bežne ich bolo možné zbadať aj v horách v rukách turistov či horolezcov.

Vďaka výraznému pokroku mobilných telefónov sa však gps navigácie priblížili aj bežnému používateľovi, ktoré túto technickú pomôcku veľmi nepotrebujete. Navigácia sa zíde v aute, avšak len veľmi málo počas roka sa väčšina z nás ocitá v situácii, kde to bez navigácie naozaj nejde.

Do kvalitných mobilných telefónov sa v súčasnosti zabudovávajú gps prijímače. Tieto malé súčiastky mobilného telefónu však nie je samé o sebe veľmi dôležité. Zistia síce zemepisnú polohu, ale to je na navigáciu príliš málo. K navigácii je potrebné mať podkladové mapy a softvér,  ktorý sa v nich dokáže orientovať. Gps navigáciu v mobilnom telefóne začala ako prvá ponúkať Nokia, a to dokonca zdarma.

Sony Xperia však nie je Nokia. Tento smartfón využíva operačný systém Android. Navigácia pre xperiu bude musieť bežať na Androide. Všetky smartfóny bežiace na Androide a majúce gps prijímač vyžadujú dodatočnú externú aplikáciu. Navigácia xperia (x10 mini, x8) umožňuje pohodlnú orientáciu na cestách a v teréne pomocou mobilného telefónu. Takáto navigácia je ideálna na druhotné použitie. Určite nie je dobré sa na ňu spoliehať  v kritických momentoch. Na bežné určenie smeru či pozície však gps xperia úplne stačí.

Spomínanú aplikáciu nie je možné získať zadarmo. Zdarma možno využívať Google maps, na to je však potrebné pripojenie na internet, takže na túto navigáciu sa veľmi spoliehať nedá. Free dowland kvalitnej navigačnej aplikácie jednoducho neexistuje. Dobré je siahnuť po platenej verzii. Využiť môžete napríklad navigačnú aplikáciu Sygic.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *