Navigácia - GPS do Androidu

GPS navigácia pre Android

Mobilné telefóny  boli v minulosti obyčajnými prenosnými telefonickými aparátmi, ktoré ponúkali navyše akurát sms správy či budík. Časy sa však zmenili. Do mobilných telefón sa integrovalo čím ďalej tým viac funkcií, až nám napokon mobilný telefón ako taký zanikol a máme tu tzv. smartfóny, ktoré sa viac podobajú počítačom ako pôvodným mobilom.

Takmer všetky moderné smartfóny sú vybavené aj gps prijímačom. Toto zariadenie dokáže prijímať signál z gps satelitov a na základe neho určovať polohu. Smartfón si však veľmi z touto informáciu neporadí. Samotný telefón s gps prijímačom je prakticky ako gps navigácia nepoužiteľný. Na to, aby ste svoj mobil mohli použiť ako navigáciu, potrebujete špecializovanú navigačnú aplikáciu. Pokiaľ vlastníte Nokiu, tak takúto aplikáciu máte zdarma. Android telefóny však fungujú bez takýchto aplikácii. Navigačnú aplikáciu si budete musieť kúpiť. Navigácia android vám môže poslúžiť namiesto klasickej navigácie. GPS android vám tak môže ušetriť nemalé finančné prostriedky. Ako však získať túto aplikáciu do androidu?

Mnohí ľudia sa snažia získať free dowland. Gps aplikácia pre Android zdarma však neexistuje. Minimálne ak sa bavíme o kvalitných navigáciách s kvalitnými mapovými podkladmi. Dôležité je, aby takáto navigácia fungovala aj offline. Online navigácia pomocou Google maps nie je ani náhodou optimálne riešenie, pretože kritické situácia sa rozhodne neodohrávajú v miestach, kde je dostupný internet.

Aplikácie na Android sú bez problémov dostupné. Takto možno využiť napríklad Android store, kde je možné nájsť produkty viacerých firiem.  Jednou z celosvetovo známych firiem ponúkajúcich navigačnú aplikáciu je Sygic. Táto firma sídli na Slovensku a patrí medzi najrýchlejšie rastúce technologické firmy v regióne. Sygic ponúka zaujímavo graficky riešenú navigáciu pre Android a iOS. Na ich webovej stránke nájdete jednotlivé mapové podklady, stačí si vybrať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *